VIDZEMES PILIS (2 DIENAS)!

VIDZEMES PILIS (2 DIENAS) Bīriņu pils – Lielstraupes pils – Kokmuižas pils – Gulbene – Stāmerienas pils

Ceļojuma programma

1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas uz Vidzemi ~7:00 

Ierašanās Bīriņos, kur blakus Bīriņu ezeram atrodas pils-muiža, kuru uzcēla Augusts fon Pistolkors un viņa sieva Emīlija 1860. gadā neogotikas stilā. Mēs pastaigāsimies pa skaisto parku, ar daudziem ievērojamiem un unikāliem pieminekļiem, ko radījuši daba un cilvēks. Pils ansamblis ietver regulāro pakāpenveidīgo dārzu, Priežkalna parku ar dzimtas kapenēm, Emīlijas parku ar mākslīgi rakto dīķu sistēmu, Ainavu parku un Regulāro dārzu.  Ceļš gar Dzirnavu ezeru ved pie vecām ūdensdzirnavām, kur vasarā harmoniski viens otru papildina etnomuzejs un krodziņš. Jums būs iespēja nogaršot labu kafiju un maizes izstrādājumus vietējā kafejnīcā.

Tad brauciens uz Lielstraupi. Lielstraupes pils ir viena no skaistākajām un senākajām viduslaiku pilīm Latvijā, tā ir vienīgā pils, kas apvienota ar baznīcu. Ārējā pils un teritorijas apskate.

Tālāk dosimies uz Kokmuižas pili. Pils atrodas Kocēnos, kuru var nodēvēt par Zviedrijas daļiņu Latvijas ziemeļos. Apskatīsim greznu muižu un parku, kā arī vienīgo sfērisko saules pulksteni, dosimies pastaigā pa  teritoriju.

Brauciens uz Gulbeni.

Brīvs laiks.

Iekārtošanās viesnīcā. Nakts viesnīcā.

2. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Ekskursija Gulbenē.

Ekskursijas laikā Gulbenē redzēsim luterāņu baznīcu, katoļu baznīcu, parku, kā arī apmeklēsim visslavenāko apskates objektu: darbojošos šaursliežu dzelzceļu maršrutā Gulbene - Alūksne .

Pēc ekskursijas dosimies uz franču romantisma pērli – Stāmerienas pili. Pils ir arhitektūras un vēstures piemineklis. Franču neoklasicismā būvētā pils ar viltus gotikas elementiem tika uzcelta 19. gs. vidū. 20.gs. sākumā pils tika sadedzināta, bet vēlāk atjaunota, papildinot ar moderna elementiem.

Došanās mājup.

Ierašanās Rīgā vakarpusē.

 

54.00
Latvija 2 dienas, 1 nakts
līdz 20. decembris 2020

Pirmdiena - Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena un Svētdiena pieņemam pasūtījumus
Mēs sociālos medijos: