LATGALE : ZILO EZERU ZEME!

LATGALE - ZILO EZERU ZEME

Ceļojuma programma

1.DIENA

07:40 - 08:00 Brauciens no Rīgas uz Daugavpili.

Precīzu izbraukšanas laiku lūdzam skatīties mūsu mājas lapas sadaļā “Klientiem/Izbraukšanas grafiks” 1-2 dienas pirms brauciena

Ierašanās Daugavpilī.

Daugavpils ir otrā lielākā Latvijas pilsēta, kā arī Latgales galvaspilsēta, kas savā pastāvēšanas laikā tā tika pārdēvēta četras reizes. Pilsētas vēsture aizsākusies no Dinaburgas cietokšņa, kas ir piederējis Livonijas ordenim. Vēstures, kultūru un likteņu saplūšana ir izveidojusi īpašu atmosfēru un burvību šajā mūsdienīgajā Latgales reģiona pilsētā.

Ekskursijas laikā Jums būs iespēja apskatīt visinteresantākās vietas pilsētā. Visas celtnes pilsētas vēsturiskajā centrā ir būvētas tā saucamajā  „Latgales baroka” stilā – ēkām ir īpatnēja forma un sarkanā ķieģeļa fasādes ir ar dažādiem rotājumu elementiem. Centrā var apskatīt Jaunbūves baznīcas ansambli Baznīcu kalnā, kur atrodas pareizticīgu katedrāle, kas ir veltīta svētajiem Borisam un Gļebam, Mārtiņa Lutera evaņģēliski luteriskā baznīca un Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīca (visas celtnes ir būvētas 19.gs. beigās – 20.gs. sākumā). Daugavpils centrālā iela - Rīgas iela, gar kuru atrodas 80 arhitektūras pieminekļi. Pagājušā gadsimta 80.gados tā kļuva par pirmo gājēju ielu Latvijā.

Brauciens  uz slaveno Marka Rotko mākslas centru, kas atrodas Daugavpils cietokšņa teritorijā.

Brīvā laikā Jums būs iespēja izstaigāt pilsētu, paēst pusdienas kafejnīcā, iegādāties suvenīrus, apmeklēt zoodārzu vai uzzināt ko vairāk par latgaliešu alkoholisko dzērienu - šmakovku. Šmakovkas muzejā var noklausīties interesantu un izzinošu stāstu par šo seno dzērienu, kuru darina tikai Latgalē, kā arī nogaršot to.

Nakts viesnīcā.

2. DIENA

Brokastis, numuru atbrīvošana.

Ekskursijas brauciens uz Aglonu, pie mistiskā Čertoka ezera  un uz Rāznas Nacionālo parku (par papildus maksu).

Aglona ir neliela pilsēta Preiļu rajonā, starp Rēzekni un Daugavpili . Aglona ir pazīstama visā pasaulē kā katolicisma centrs. Vieta, kur atrodas gleznainais un pasakainais Aglonas ezers. Kristus karaļa kalns, kas  pazīstams ar savām koka skulptūrām.

Jums būs iespēja apmeklēt Aglonas baziliku – 1793. gada mākslas darbu, kas ir celta vēlā baroka stilā, valsts nozīmes pieminekli.Šeit tiek glabāta 16.gs. Aglonas bazilikas Dievmātes dziedinošā ikona. Ticīgie uzskata, ka ikona spēj darīt brīnumus un dziedēt. Blakus atrodas Svētavots, tiek uzskatīts, ka ūdenim, kas nāk no Egles ezera krastā esošā avota, piemīt dievišķīgs dziedēšanas spēks. Jums būs iespēja paņemt līdzi svēto ūdeni.

Katru gadu 15. augustā Aglonā ierodas ap 150 000 svētceļnieku, lai atzīmētu Jaunavas Marijas debesīs uzņemšanas dienu – galvenos svētkus Aglonas bazilikā. Brīvajā laikā Jums bs iespja apmeklēt maizes muzeju, uzzināt  tā izveidošanas vēsturi, iegādāties vietējos konditorejas izstrādājumus.

Tālāk  mēs dosimies pie Čertoka ezera.

Sātana acis, nolādētais smaragds, bezdibens ,šausmu ezers... kā tik nedēvē Čertoku ezeru,kurš atrodas netālu no Aglonas. Vieni saka, ka tā ir acs, kuru zaudējis pats nešķīstais. Citi uzskata, ka tas ir savāds ezers, kurā neviens nedzīvo, bet ūdens maina krāsu, un ir izveidojies meteorīta krišanas rezultātā. Skaidrs ir viens: Čertoka ezers ir mistiska ūdenstilpe, ko noteikti jāredz paša acīm.

Mūsu nākamā pietura ir Ežezers, kurā atrodas aptuveni 70 salu tipa veidojumi.

Pēc ezera apskates , mēs dosimies uz Rāznas Nacionālo parku.

Parka platība ir 59615 ha, tas ir izveidots, lai saglabātu Rāznas ezeru un tam piegulošo teritoriju dabas vērtības, kā arī Latgales kultūras un ainavu vidi . Parka teritorijā ir vairāki slaveni ezeri. Vispopulārākais no tiem ir lielais Rāznas ezers, kura platība ir 57, 56 m2, un tas ir otrs lielākais Latvijas ezers. Smilšu pludmales dēļ  to vēl dažkart dēvē  arī par “Latgales jūru”. Ap ezeru ir daudz krāšņu pļavu, skuju koku mežu, ozola un bērzu birzis, skastu avotu  un minerālavoti.

Apskatīsim Mākoņkalnu un Volkenberga pilsdrupas. Mūsu ceļš vedīs 248 m augstumā no kurienes būs iespēja redzēt Rāznas ezera panorāmu. Šajā vietā Jūsu skatam paveras viena no skaistākajām Latgales ainavām - uz ezeru ,kurš atrodas divu kilometru attālumā no mums, bet blakus tam13. gadsimta pilsdrupas. Kalna pakājē atrodas akmens ar piemiņas plāksni , kurā vētīts , ka šo vietu 1938.g. ir apmeklējis Kārlis Ulmanis .

Došanās atpakaļceļā uz Rīgu.

Atgriešanās Rīgā vēlu vakarā.

44.00
Latvija 2 dienas, 1 nakts
līdz 20. decembris 2020

Pirmdiena - Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena un Svētdiena pieņemam pasūtījumus
Mēs sociālos medijos: