LIKTEŅDĀRZS, ODZIENAS PILS, KRUSTPILS PILS, DAUGAVPILS, LUDZA!

LIKTEŅDĀRZS – ODZIENAS PILS - KRUSTPILS PILS – DAUGAVPILS - LUDZA

Ceļojuma programma

1 DIENA

Izbraukšana no Rīgas ~ 07:00 -08: 00 .

Dodamies uz Likteņdārzu ,kurš ir  izveidots pateicoties  ziedojumiem un iecerēts kā tautas dāvana uz valsts  100-gadi. Dārzs ir veltīts  totalitārā režīma upuru piemiņai . Ikviens aicināts atvest un atstāt savu akmeni šajā vēsturiskajā piemiņas vietā. Dārzs apvieno lielisko ainavu arhitektūru ar Kokneses pussalas neskartās  dabas skaistumu.

Tālāk mēs dodamies uz  ekskursiju  Odzienas  pilī (par papildus maksu).

Odzienas pils ir viens no ievērojamākiem romantizētas viduslaiku pils vai neogotikas stila pieminekļiem Baltijā.Tās vēsture aizsākās  1455. gadā. Muižas pils ēka, kura ir saglabājusies līdz mūsdienām, tika celta XIX gadsimta vidū Rūdolfa Frīdriha Adriana fon Brimmera laikā.

Tālāk dodamies uz Jēkabpili.

Ekskursija Krustpils pilī  vienā no senākajām Latvijas pilīm. 1237. gadā  pili licis uzbūvēt Rīgas arhibīskaps Nikolajs de Magdeburgs kā nocietinājumu ceļā no Rīgas uz Daugavpili.16. gs. vidū Krustpils pils nonāca Polijas karaļa Stefana Batorija īpašumā un kļuva par muižas centru. Gida vadībā Jūs iepazīsiet  pils vēsturi, pastāvīgu ekspozīciju u.c., pils pagrabā var redzēt senākās pils sienas daļas.No pils vārtu torņa paveras skaists skats uz pilsētas   panorāmu, kā arī vārtu tornī var aplūkot  mākslas izstādi.

Tālāk dosimies ciemos pie saimnieka Ritvarda Toča, kurš  atklājis sevī senu baltu prasmi – izgatavot vilnu no kokiem, krūmiem un augiem. Ritvards zina visu par augiem, to ārstnieciskajām īpašībām un metodēm, terapijas ārstnieciskajām īpašībām un noteikti uzcienās ar ārstniecisko tēju. Ritvara Toča mājās – lapenē ir iekārtota “Vilnu studija” – tur izvietota ekspozīcija tūristiem.

Brauciens  uz Daugavpili.

Apmešanās viesnīcā.

Nakts viesnīcā

 

2. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Ekskursija Daugavpilī.

Daugavpils ir otrā lielākā Latvijas pilsēta, kā arī Latgales galvaspilsēta, kas visā tās pastāvēšanas laikā tika pārdēvēta četras reizes. Pilsētas vēsture aizsākusies no Dinaburgas cietokšņa, kas ir piederējis Livonijas ordenim. Vēstures, kultūru un likteņu saplūšana ir izveidojusi īpašu atmosfēru un burvību šajā mūsdienīgajā Latgales reģiona pilsētā.

Ekskursijas laikā Jums būs iespēja apskatīt visinteresantākās vietas pilsētā. Visas celtnes pilsētas vēsturiskajā centrā ir būvētas tā saucamajā  „Latgales baroka” stilā – ēkām ir īpatnēja forma un sarkanā ķieģeļa fasādes ir ar dažādiem rotājumu elementiem. Centrā var apskatīt Jaunbūves baznīcas ansambli Baznīcu kalnā, kur atrodas pareizticīgu katedrāle, kas ir veltīta svētajiem Borisam un Gļebam, Mārtiņa Lutera evaņģēliski luteriskā baznīca un Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīca (visas celtnes ir būvētas 19.gs. beigās – 20.gs. sākumā). Daugavpils centrālā iela - Rīgas iela, gar kuru atrodas 80 arhitektūras pieminekļi. Pagājušā gadsimta 80.gados tā kļuva par pirmo gājēju ielu Latvijā.

Galvenā Daugavpils pērle – tās cietoksnis, kas atrodas abās Daugavas upes krastos, kas pašlaik esot lielākais cietoksnis Eiropā. Cietoksnis tika uzcelts 19.gs. sākumā Krievijas impērijas robežu stiprināšanai.

Tālāk dosimies uz Ludzu - Latvijas vecāko pilsētu. Pilsēta ir interesanta ar savu vēsturisko centru, kurā ielu plānojums izveidojies ap pilskalnu, kā arī ar koka ēku savdabīgo dizainu.

Noteikti, apskatīsim Ludzas viduslaiku pils drupas. Pilskalns  ar pils drupām ir viena no iemīļotākajām pilsētnieku un pilsētas viesu pastaigas vietām, jo no kalna paveras brīnišķīgs skats uz pilsētu. 

Brīvais laiks.

Došanās atpakaļceļā. 

Ierašanās Rīgā vakarā.

 

45.00
Latvija 2 dienas, 1 nakts
līdz 27. decembris 2020

Pirmdiena - Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena un Svētdiena pieņemam pasūtījumus
Mēs sociālos medijos: