MALTA, IZJŪTI VĒSTURES ELPU! The St.George`s Park 3*

Piedāvājam iepazīties ar vēsturisko Maltu mūsu avio ceļojumā. Malta – valsts ar seno vēsturi. Tas ir saprotams, jo visa krastmala sastāv no ērtam ostam. Šajā nelielā zemes gabaliņā atrodas ļoti daudz visu cilvēces periodu kultūras pieminekļu, no akmens laikmeta līdz mūsdienām.

Ceļojuma programma

1. DIENA

Reģistrācijas sākums Rīgas lidostā.
Lidojums Rīga-Malta (lidojumu nodrošīna aviokompānija Ryanair)
Ierašanās Maltā.

Malta - valsts ar senu vēsturi. Valsts galvenas salas nosaukums ir cēlies no finikiešu „maleta”-„pajumte”. Tas ir pilnīgi saprotami, jo salas piekraste sastāv no omulīgām un ērtām ostam. Šajā nelielajā zemes gabalā ir koncentrēti dažādi unikālie arhitektūras pieminekļi no visiem cilvēces vēstures epizodiem, no akmens laikmeta līdz mūsdienām. Noslēpumaini Maltas megalītiski tempļi ir uz 500-1000 gadiem vecāki nekā Ģizes piramīdas. Tieši šeit savas pēdas atstāja finikieši, arābi un normaņi un Napoleons. Pasaules civilizācijas atnāca un aizgāja, bet Malta palika. No pēdējiem kolonizatoriem – britiem palika atmiņas un otrā valsts valoda.

Transfērs uz viesnīcu.
Izmitināšana viesnīcā.
Atpūta.
Vakariņas viesnīcā (pēc vēlēšanās, par papildus samaksu).

2. - 7. DIENA

Brīvais laiks. Atpūta
Pēc vēlēšanās iespējams izvēlēties kādu no piedāvātajām ekskursijām.

 

8. DIENA

Numuru atbrīvošana.
Тransfērs uz lidostu. Reģistrēšānās lidojumam.
Lidojums Malta - Rīga
Ierašanās uz Rīgu.

EKSKURSIJU APRAKSTS

EKSKURSIJAS BRAUCIENS UZ MDINU

(norisinas otrdienās, ne pilna diena)


Kadreiz šajā vietā bija plaukstoša romiešu pilsēta, vēlāk arābu laikā, Mdina kļūst par citadeli, un ar spāņu atnākšanu – par greznu viduslaiku galvaspilsētu, kur pilis stāv blakus kopā ar klosteriem un nelielām kapelam – ne velti aragoniešu karalis Aļfonso sauca Mdinu par pērli savā kronī. Galvenā iela atvedīs mūs uz Mdinas bastejiem, no kurienes paveras lieliski skati gandrīz uz visu Maltu. Ekskursijas beigās mēs apmeklēsim arodu centru pilsētā Ta-Ali, kur taisa gandrīz visus suvenīrus un var paverot meistaru darbu un iegādāties izstrādājumus no stikla, sudraba un keramikas.
EKSKURSIJAS BRAUCIENS UZ MDINU UZ VESELU DIENU AR PUSDIENAM

(norisinas otrdienās)

Kadreiz šajā vietā bija plaukstoša romiešu pilsēta, vēlāk arābu laikā, Mdina kļūst par citadeli, un ar spāņu atnākšanu – par greznu viduslaiku galvaspilsētu, kur pilis stāv blakus kopā ar klosteriem un nelielām kapelam – ne velti aragoniešu karalis Aļfonso sauca Mdinu par pērli savā kronī. Galvenā iela atvedīs mūs uz Mdinas bastejiem, no kurienes paveras lieliski skati gandrīz uz visu Maltu. Ekskursijas beigās mēs apmeklēsim arodu centru pilsētā Ta-Ali, kur taisa gandrīz visus suvenīrus un var paverot meistaru darbu un iegādāties izstrādājumus no stikla, sudraba un keramikas.
EKSKURSIJAS BRAUCIENS UZ PALAZZO PARISIO PILI + SAN-ANTO DĀRZI + SLAVENĀ SV. DIEVMĀTES KATEDRĀLE VAI ROTONDA MOSTA ANG.VAL.

(nepilna diena)


- Slavenā Sv. Dievmātes katedrāle vai Rotonda Mosta (Mosta Domem, Mosta Rotonda) - viena no pasaulē lielākām katedrālēm, ieņem ceturto vietu pasaulē pēc rotоndas apjoma. Pirmais akmens katedrāles dibināšanai tika ielikts 30. maijā 1833. gadā. Celtniecība ilga 27 gadus!

- Slavenā Palazzo Parisio pils pieder Scicluna dzimtai , kura ir viena no  Maltā atpazīstamākajām ģimenēm. Palazzo Parisio pils ir uzbūvēta 1890. gadā Maltas uzņēmēja Palazzo Parisio vadībā, kurš izveidojot to ar greznu interjeru. Šī pils ir būvēta baroka stilā, teritorijā esošie ziedu dārzi krāšņi papildina apskates ainavu, kuru mēdz salīdzina ar slaveno Versaļu samazinātā versijā. Palazzo Parisio pils tika restaurēta, un šobrīd ir atvērta publiskai apskatei, kā maltiešu 19. – 20. gs. arhitektūras pērle.

- San Anto dārzi (San Anton Gardens) vietējie tos mēdz dēvēt par prezidenta dārziem. Šajos dārzos labi ir aizvest tos cilvēkus, kas uzskata, ka Malta tie ir tikai dzelteni akmeņi, izdeguši saulē zālāji un lauki, minimāls zaļās krāsas tonis ainavā. Liela zāļaugu daudzveidība, košas krāsas, strūklakas un dzīvas radības novērsīs visas šaubas un stereotipus. Dārzā ir apkopoti visi iespējamie ziedi un krūmāji no vidusjūras floras, izaudzēti un saglabāti gadsimtiem veci koki, savukārt akmens urnas , strūklakas, dīķi un šī dārza puķudobes sniegs īstu baudu floras cienītājiem.

Iejas maksa Palazzo Parisio pilī  8 eiro (apmaksa uz vietas)


EKSKURSIJAS BRAUCIENS UZ TRĪS PILSĒTĀM

(norisinas trešdienās un setdienās, nepilna diena)


Trīs pilsētu apvidu - Sengleju, Kospiku un Birgu – kur sākotnēji, ieceļojot Maltā 1530. gadā apmetās Hospitaleru Ordenis. Pirmās pilis, kapelas, inkvizitora pilis, pirmie nocietinājumi un Ordeņa galeru (no koka grebtu kara kuģu) piestātnes vietas – visu šo mēs ieraudzīsim šīs ekskursijas laikā.
EKSKURSIJAS BRAUCIENS UZ SALAS DIENVIDU PUSI - NEPILNA DIENA

(norisinās piektdienās, pēc izvēles vai uz nepilnu dienu  vai uz pilnu dienu)


Ekskursijas brauciens uz zvejniekciemu Marsašloka, kur svētdienās krāsainās zvejnieku laivās notiek zivju tirdzniecība.

Pēc tam mēs dosimies pie slavenā Zilā Grota, kur varēs pavizināties ar laivu (papildus maksa 8.00 eur, apmaksājas patstāvīgi ekskursijas laikā) un apsktatīt daudzas alas, pārsteidzošu tirkīza krāsas ūdeni un majestātiskas piekrastes klintis.EKSKURSIJAS BRAUCIENS UZ SALAS DIENVIDU PUSI - VESELA DIENU AR PUSDIENAM

(norisinās svētdienās, pēc izvēles vai uz nepilnu dienu  vai uz pilnu dienu)


Ekskursijas brauciens uz zvejniekciemu Marsašloka, kur svētdienās krāsainās zvejnieku laivās notiek zivju tirdzniecība.

Pēc tam mēs dosimies pie slavenā Zilā Grota, kur varēs pavizināties ar laivu (papildus maksa 8.00 eur, apmaksājas patstāvīgi ekskursijas laikā) un apsktatīt daudzas alas, pārsteidzošu tirkīza krāsas ūdeni un majestātiskas piekrastes klintis.EKSKURSIJAS BRAUCIENS UZ GOZO SALU

(norisinās ceturdienās un svētdienās, pilna diena)


Pēc 20 min pārcelšānās ar prāmi, mēs burtiski nokļūstam kā cita pasaulē.

Gozo - zaļa un vienmēr plaukstoša sala, dzīves ritms šeit ir vienmērīgs, nesteidzīgs, visapkārt jūtamajā senlaicīgu tradīciju ietekmē.

Ta-Pinu, kur atrodas brīnumaina Jaunavas Marijas svētbilde, šodien tā ir svētceļojumu vieta ne tikai maltiešiem, bet arī iebraucējiem. Iepazīšanās ar Gozo turpināsim salas galvaspilsētā – Viktorijā, kuru vietējie iedzīvotāji pēc ieraduma sauc par  Rabatu, bet augšēju nocietinātu daļu – Citadella. Brīvajā laikā tur var nobaudīt tradicionālās maltiešu uzkodas – vietēju sieru, sautētu trusi, olīvas, maizi ar tomātiem, kaperus, kā arī papildināt garšas buķeti ar kādu izsmalcinātu vietēja vīna glazi.

Tieši tur tika filmēta visiem pazīstams seriāls "Game of Thrones". Būs arī iespēja izbraukt ar laivu (par papildus maksu)


EKSKURSIJAS BRAUCIENS UZ MALTAS GALVASPILSĒTU - VALLETA

(norisinās pirmdienās, nepilna diena)


Pilsētu dibināja Varens Hospitaleru Ordeņa Maģistrs – Žans Parizo de Valets, kurš arī deva nosaukumu jaunajai galvaspilsētai  1956. gada martā. Šodien Valetta – varens arhitektu un kara inžinieru meistardarbs, kuri tik nelielā teritorijā ir gan lieliskās pilis, gan neieņemami bastioni. Šodien Valetta ir vienīga galvaspilsēta, kura sākumā uzcelta uz papīra un pēc tam uzcelta iz kadreiz tukša Sčiberrasas raga. Ekskursijas sākumā mēs apmeklēsim Barakas augšējos dārzus, no kurienes veras lieliska Lielas ostas panorama. Pēc tam mēs dosimies pastaigā pa pilsētu, apstajoties pie nozīmīgākajām ekām, kurus uzbūvēja bruņinieki-hospitaleri. Mēs apmēklēsim arī Svētā Ioana katedrāli (ieejas biļete tiek apmaksāta papildus ~6 EUR), kur apskatīsim slavena mākslinieka Kavardžio darbus. Pēdējā apstāšanās pie Varenu Maģistru pils.


KRUĪZS APKĀRT MALTAI VISAI DIENAI

(norisinās trešdienās un piektdienās, pilna diena)


Kruīzs visai dienai notiek apkārt Maltai ērtajā kuģī ar 100 cilvēku ietilpību. Jūs izbaudīsiet salas burvīgās ainavas, kā arī neaprakstāmo ūdens nokrāsu, kas apskauj visu Maltu apkārt.

Šis kruīzs sāksies ar ievērojamāko objektu apskati kā bastioni apkārt Valletai. Vēlāk mēs nokļūsim uz dienvidiem Maraskalas pilsētas pusē. Pēc maršruta dosimies gar Zilo Grotu, tad uz rietumiem, kur izvietojušās pašas augstākās Maltas klintis Dingli, tad pie Ankor Bej ielejas, kur kādreiz tika filmēta filma „ Jūrnieks Papaijs”. Šīs ekskursijas spilgtākā detaļa ir kristāldzidrais ūdens Zilajā Lagūnā pie Komino salas.

Brauciena laikā Jūs varēsiet izmantot bāru, kas atrodas uz klāsts (dažādi alkoholisko un bezalkoholisko dzērienu veidi - bezmaksas) un pēc vieglām pusdienam Jums būs brīvais laiks lai papēldēties, pirms mēs dosimies atpakaļ ceļā.

Ekskursija var tikt piedāvātā citā dienā laikapstakļu dēļ. Ekskursijas pārnēšana uz citu dienu neietekmē tūres programmas izpildi.


KRUĪZS PA JŪRAS LĪCI

(norisinās trešdienās, otrā dienas puse)


Brīnišķīga iespēja novērtēt un uzņemt bildes mūžīgām atmiņām par Valletas greznību un skaistumu, tās bastiona iepaidīgo izskatu no jūras puses! Ar ekskursijas laineri Jūs dosieties gar Marsamšetas un Lielās ostas krastiem, kuras spēlējušas ļoti svarīgu lomu šīs salas vēsturē. Pēc kruīza būs iespēja pastaigāties pa Sliemas krastmalu - vislielako Maltas tirdzniecības rajonu, atpūsties kādā no viesnīcām. Atpakaļ tiek nodrošināts transfērs no Slimas plkst. 18:00.

EKSKURSIJAS:

Ekskursijas brauciens uz Mdinu, puse dienas:  (otrdiena; piektdiena vasaras periodā) 34.00 eur
Ekskursijas brauciens uz Mdinu, pilna diena ar pusdienām: (otrdiena; piektdiena vasaras periodā) 59.00 eur
Ekskursijas brauciens Cita Malta - no pilīm līdz vīna pagrabiem,angļu val., pagarinātā pusdiena : (ceturtdiena) 45.00 eur
Ekskursijas brauciens uz Trīs pilsētām, puse dienas: (trešdiena; sestdiena augustā) 36.00 eur
Ekskursijas brauciens uz salas dienvidu pusi - Templis Hadžar Im, šovs "Akmens Mantojums", puse dienas: (piektdiena) 33.00 eur
Ekskursijas brauciens uz salas dienvidu pusi - Templis Hadžar Im, šovs "Akmens Mantojums" un vietējais tirgus, pilna diena ar pusdienām: (piektdiena) 65.00 eur
Ekskursijas brauciens uz Gozo salu, pilna diena: (ceturtdien, sestdien) 70.00 eur
Ekskursijas brauciens uz Maltas galvaspilsētu - Valleta, puse dienas: (pirmdiena, piektdiena; trešdiena vasaras periodā) 46.00 eur
Ekskursijas brauciens uz Papaja ciematu, pilna diena bez pusdienas: (piektdiena) 30.00 eur
Ekskursijas brauciens uz „Marsašlokkas tirgu un Zilo Grotu”, pagarinātā pusdiena: (svētdiena) 35.00 eur
Kruīzs apkārt Maltai visai dienai, angļu val., pilna diena: (trešdiena, piektdiena) 45.00 eur
Kruīzs pa Līci, otrā dienas pusē: (trešdiena) 39.00 eur

Ekskursijas pakete Mazā Malta: 85.00 eur
- Valleta (nepilna diena)
- Mdina (nepilna diena)
- Ekskursijas brauciens uz Trīs pilsētām (nepilna diena)

Ekskursijas pakete Classic Malta: 195.00 eur
Tikai ceturdienās līdojumiem
- Valleta (nepilna diena)
- Mdina (nepilna diena)
- Ekskursijas brauciens uz Trīs pilsētām
- Ekskursijas brauciens uz Gozo salu
- Ekskursija uz „Marsašlokkas tirgu un Zilo Grotu”

Ekskursijas pakete 3 galvaspilsētas: 120.00 eur 
- Valleta (nepilna diena)
- Mdina (nepilna diena)
- Ekskursijas brauciens uz Gozo salu

*Ekskursijas tiek vadītas krievu valodā, ja nav minēts citādi
**Grupas vadītājs ir tiesīgs mainīt ekskursiju kārtību, neizjaucot programmu.
***Ieejas biļetes apskates objektos un sabiedriskajā transportā tiek apmaksātas papildus uz vietas

579.00
Malta 8 dienas, 7 naktis
Pirmdiena - Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena un Svētdiena pieņemam pasūtījumus
Mēs sociālos medijos: