Lielo laternu festivāls, siera degustācija un sveču liešana

Lielo laternu festivāls, siera degustācija un sveču liešana

Ceļojuma programma

Dienas kļūs īsākas un naktis aizvien garākas. Rudens krāsas nomainīs baltā ziema. Tas ir laiks, kad, iestājoties tumsai, Pakrojas muižā spoži jo spoži iemirdzas lielās laternas. Aicinām doties baudīt šo maģisko svētku sajūtu! Brauciena laikā cienāsimies ar garšīgiem sieriem un paši savām rokām veidosim sveces.

08:00 izbraukšana no Rīgas. Zemgale ir populāra ar gastrotūrismu. Daudz ražotņu, zemnieku saimniecību, degustāciju... būtu nepieciešamas vairākas dienas, lai izbaudītu Zemgales gardumus. Šodien mēs ciemosies ZS Celmi, kur ražo mājas sierus. Mājas sieri vienmēr ir svaigi, jo tiek izgatavoti katru dienu un to izgatavošanā izmanto tikai saimniecībai piederošo gotiņu pienu. Kā zināms, mājas siers un siers kopumā ir produkts, kura garša galvenokārt atkarīga no piena kvalitātes, un šī saimniecība rūpīgi uzrauga piena kvalitāti, veicot nepieciešamās piena kvalitātes pārbaudes. Ekskursija un siera degustācija.

Ierodamies Bauskā, pasakainā Zemgales pilsētā ar senu vēsturi. Bauska atrodas divu upju- Mūsas un Mēmeles krastos, kuras, sapūstot kopā, veido Lielupi. Pilsētas apskate.

Sveces... tik dažādas un noslēpumainas... 
Gada tumšākajā laikā mēs bieži dedzinām sveces, jo tās ir gaismas un siltuma simbols. Tālāk dodamies uz “Kristell”- dabīgo sveču liešanas darbnīcu, kur iepazīsimies ar dažādiem vasku veidiem, aplūkosim dažādas sveču formas, kopā meklēsim sveču kristālus, katrs izliesim savu sveci, kura mūs sildīs tumšajos vakaros un, kas zin, varbūt būs Ziemassvētku galda rotājumā.

Lielo laternu festivāls Pakrojas muizā. Šogad festivāla nosaukums un tēma -”Brīnumu pasaule”. Mēs redzēsim gaismas skulptūras pat līdz 10 metru augstumam. Nesteidzīgi baudīsim svētku noskaņu. Sasildīties varēsim kafejnīcā, baudot aromātisku tēju vai karstvīnu. Vakarā- izbraukšana uz Rīgu.

21.00
Lietuva 1 diena

Pirmdiena - Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena un Svētdiena pieņemam pasūtījumus
Mēs sociālos medijos: