JAUNĀ GADA SAGAIDĪŠANA LATGALĒ!

Gan Jauno gadu, gan Ziemassvētkus visi gaida kā brīnumu un pārmaiņu laiku. Ikviena pilsēta cenšas saposties, šos svētkus gaidot, veidojot neatkārtojamu atmosfēru. Šo Jauno gadu piedāvājam sagaidīt Latgalē, lai izbaudītu tās šarmu un burvību. Jēkabpils - Daugavpils – Ludza – Aglona – Rēzekne – Kokneses pilsdrupas

Ceļojuma programma

1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas ~ 10:00 .

Došanās uz Jēkabpili.

Pa ceļam iebrauksim maizes ceptuvē „Liepkalni”, kur Jums būs iespēja iegādāties svaigus un garšīgus maizes izstrādājumus.

Tad dosimies uz Jēkabpili. Neliela ekskursija pilsētā. Jēkabpili bieži vien dēvē par 14 baznīcu un vienas pils pilsētu. Mēs varēsim pastaigāties pa šīs pilsētas mājīgajām ieliņām.

Šajā vietā hercogs Jēkabs 1670.gada 12.februārī pasludināja pilsētu par nodibinātu. Trešdienās te notika aktīva tirgošanās, tas bija vecākais pilsētas tirgus un agrākais vēsturiskais centrs. Šajā vietā atrodas arī Jēkabpils 330 gadu jubilejas piemiņas akmens. Pasta ielas 1 pagalmā atrodas skulptūra, kas ir veltīta izcilam komponistam Jāzepam Vītolam ‒ „Mazais vijolnieks”.

Tad dosimies uz Daugavpili, kur mūs gaida neliela ekskursija. Ekskursijas laikā Jums būs iespēja apskatīt visinteresantākās vietas pilsētā. Visas celtnes pilsētas vēsturiskajā centrā ir būvētas tā saucamajā  „Latgales baroka” stilā – ēkām ir īpatnēja forma un sarkanā ķieģeļa fasādes ir ar dažādiem rotājumu elementiem. Centrā var apskatīt Jaunbūves baznīcas ansambli Baznīcu kalnā, kur atrodas pareizticīgu katedrāle, kas ir veltīta svētajiem Borisam un Gļebam, Mārtiņa Lutera evaņģēliski luteriskā baznīca un Jaunavas Marijas bezvainīgās ieņemšanas Romas katoļu baznīca (visas celtnes ir būvētas 19.gs. beigās – 20.gs. sākumā). Daugavpils centrālā iela - Rīgas iela, gar kuru atrodas 80 arhitektūras pieminekļi. Pagājušā gadsimta 80.gados tā kļuva par pirmo gājēju ielu Latvijā.

Iekārtošanās viesnīcā. Sagatavošanās Jaunā gada sagaidīšanai.

Daugavpils pilsētas viesus un iedzīvotājus aicina sagaidīt Jauno gadu pilsētas centrā, Vienības laukumā. Ik gadu Daugavas krastā notiek krāšņa uguņošana, bet sākot ar 2020. gada 1. janvārī, Daugavpilī ir atļauts lietot alkoholiskos dzērienus sabiedriskajās vietās. Galvenais nosacījums – sabiedriskās kārtības ievērošana. Tā ir saviļņojoša sajūta, kad notiek laika atskaite, gaidot jaunā gada iestāšanos, visiem vienlaicīgi korķējot vaļā šampanieti.

Vai arī piedāvājam sagaidīt Jauno gadu restorānā ar šova programmu (pilna informācija par svētku ēdienkarti un šova programmu būs pieejama vēlāk).

Svētku nakts viesnīcā.

2. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Brīva diena Daugavpilī vai ekskursijas brauciens uz Ludzu ar svētku pusdienām (pēc vēlmes, par papildu maksu).

Šajā senajā pilsētā mūs gaida ekskursija gida pavadībā, kas būs apģērbts tautas tērpā.

Ekskursija Ludzā – senākajā pilsētā Latvijā. Pilsētai ir interesants vēsturiskais centrs, kur ielu plānojums ir izveidojies apkārt pilskalnam, kā arī koka apbūve ar interesantu dizainu.

Redzēsim arī Ludzas viduslaiku pils drupas. Pakalns ar pils drupām ir viena no iecienītākajām pastaigas vietām iedzīvotāju vidū, no kura paveras lielisks skats uz pilsētu.

Tālāk mūs gaida svētku pusdienas (pēc vēlmes, par papildu maksu). Kamēr baudīsim pusdienas latgaliešu stilā ar šmakovkas glāzi (vai pat vairākām), gids tautas tērpā pastāstīs par seno latgaliešu dzīvi, novadīs senlaicīgus konkursus, kā arī, iespējams, kopā ar akordeonistu dziedās tradicionālās latgaliešu dziesmas.

Atgriešanās Daugavpilī.

Nakts viesnīcā.

3. DIENA

Brokastis viesnīcā.

Aglona ir neliela pilsēta Preiļu rajonā, starp Rēzekni un Daugavpili. Aglona ir pazīstama visā pasaulē kā katolicisma centrs. Vieta, kur atrodas gleznainais un pasakainais Aglonas ezers. Kristus karaļa kalns, kas  pazīstams ar savām koka skulptūrām.

Jums būs iespēja apmeklēt Aglonas baziliku – 1793. gada mākslas darbu, kas ir celta vēlā baroka stilā, valsts nozīmes pieminekli. Šeit tiek glabāta 16.gs. Aglonas bazilikas Dievmātes dziedinošā ikona. Ticīgie uzskata, ka ikona spēj darīt brīnumus un dziedēt. Blakus atrodas Svētavots, tiek uzskatīts, ka ūdenim, kas nāk no Egles ezera krastā esošā avota, piemīt dievišķīgs dziedēšanas spēks. Jums būs iespēja paņemt līdzi svēto ūdeni.

Došanās uz Rēzekni.

Rēzekne ir varavīksne, kas savieno Austrumus un Rietumus. Tā ir pilsēta ar daudzveidīgām iespējām un ar lielu attīstības potenciālu, pilsēta uz Eiropas Savienības Austrumu robežas, kur sākas Latvija.

Latgales atbrīvošanas piemineklis (tautā dēvēts “Latgales Māra”) ir atpazīstamākais Rēzeknes simbols.

Rēzeknes pilskalns arī ir ievērības cienīgs, kā arī dažādu ticību baznīcas, atklājot pilsētas iedzīvotāju dažādu sastāvu un reliģisko piederību.

Apskates ekskursija pilsētā.            

Pa ceļam mājup iebrauksim uz Kokneses pilsdrupām.

Senos laikos Kokneses pilsdrupas pacēlušās augstu kalnā pie Pērses ietekas Daugavā, mūsdienās pēc HES uzcelšanas tās apskalo Daugavas ūdeņi. Mūsdienās, atjaunojot sendienu slavu un godu, Kokneses pilsdrupās notiek teatralizēti uzvedumi, koncerti, naudas kalšana, kāzu ceremonijas viduslaiku un senlatviešu stilā un par tradīciju izveidojušies Sama modināšanas svētki.

Atgriešanās Rīgā vakarpusē.

79.00
Latvija 3 dienas, 2 naktis
līdz 2. janvāris 2021

Pirmdiena - Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena un Svētdiena pieņemam pasūtījumus
Mēs sociālos medijos: