ROMANTISKĀS BRĪVDIENAS MEŽOTNES PILĪ!

UZDĀVINI SEV NEATKĀRTOJAMUS MIRKĻUS, AIZBĒGOT NO LIELPILSĒTAS KŅADAS. ATPŪTIETIES 19. GADSIMTA ROMANTISKAJĀ PILĪ. ŠEIT PAVADĪTĀ NAKTS BŪS PIEPILDĪTA AR NEPARASTIEM SAPŅIEM UN IESPAIDIEM. KATRA ISTABA PILĪ IR ĪPAŠA - KATRAI IR SAVS VĀRDS: ELĒĢIJA, DOROTEJA, ŠŪBERTS UTT. DIVU DIENU TŪRES LAIKĀ JŪS ARĪ APMEKLĒSIET MINI ZOO DĀRZU, APSKATĪSIET SENU AUTOMAŠĪNU KOLEKCIJU, KĀ ARĪ PAVIESOSITIES DZIRNAVĀS, KUR TIKS PIEDĀVĀTA PANKŪKU DEGUSTĀCIJA AR GARDU TĒJU.

Ceļojuma programma

1. DIENA

Izbraukšana no Rīgas ~ 08:00-09:00 .

Došanās uz mini zoo „Dobuļi”. Šeit Jums būs iespēja vērot un pabarot dažādus dzīvniekus: ponijus, kazas, lamas, alpakas, kamieļus, dažādu šķirņu trušus, kā arī dažādas savvaļas un mājputnu sugas. Dzīvniekus drīkst barot tikai ar saimniecībā iegādāto barību.

Tālāk dosimies uz mājīgo un izsmalcināto Mežotnes pili. Šī skaistā pils ir celta klasicisma stilā. Apkārt pilij ir parks angļu stilā, kas ir sadalīts 3 daļās: pagalms, vasaras dārzs un ziemas parks.

Tālāk dosimies uz Bausku, kur varēsim apmeklēt viduslaiku pili, kuru vēl 13.gs. ir uzcēluši vācu bruņinieki-krustneši. 15.gs. Livonijas ordeņa cietokšņa drupas Mūsas un Mēmeles satekā ir Bauskas pils vecākā daļa, savukārt jaunākā – Kurzemes hercogu rezidence – celta 16.gs. beigās. Tā ir vienīgā pils Latvijā, kas ilustrē renesanses un manierisma arhitektūras un lietišķās mākslas izpausmes Kurzemes hercogistē. Apmeklētājiem tiek piedāvāta pilsdrupu apskate un skatu laukums tornī, pils vēstures ekspozīcija, tematiskās izstādes „Tērps un rotas Kurzemes hercogistē (1562-1620)” un „Bauskas pils – militārs nocietinājums”, kā arī iespēja piedalīties programmā „Galma sadzīves kultūra 16.gs. beigās-17.gs. pirmajā pusē”. Pilī regulāri notiek klasiskās mūzikas koncerti.

Iekārtošanās pili.

Nakts Mežotnes pili.

 

2. DIENA

Brokastis pili.

Ekskursijas brauciens uz Motormuzeju un Skaistkalni (pēc vēlēšanās, par papildu maksu)

Motormuzejs ir viens no lielākajiem automobiļu muzejiem Baltijā, kurā ir virs 100 eksponātiem; turklāt daudzi no tiem ir braukuši pa Latvijas ceļiem. Protams, redzēsim arī lauksaimnieku sētu un īstu latviešu zemnieku dzīvi.

Tālāk dosimies uz Skaistkalni.

Skaistkalnes katoļu baznīca ir nozīmīgākais katoļu ticības simbols Zemgalē un otrā populārākā svētceļojumu vieta Latvijā pēc Aglonas.

Skaistkalnes katoļu baznīca un kapenes. Baznīcu 1692. gadā uzcēla Jezuītu ordenis un iekārtoja tolaik Latvijai vēl neparastā barokālā greznībā. Dievnams saglabājis izcilu mākslas pieminekļu kolekciju un grezno vēsturisko interjeru, kas lielākoties veidots baznīcas celšanas laikā. Skaistkalnes katoļu baznīca ir nozīmīgākais katoļticības centrs Zemgalē un otra Latvijā populārākā svētceļojumu vieta pēc Aglonas. Baznīcas lepnums ir 18.gs. vidū tapusī altārglezna - brīnumdarītāja „Marijas pasludināšana” sānu altārī. Kopš 2001. gada baznīcā kalpo Paulīniešu mūku ordenis. Mūki vada ekskursijas baznīcā, stāsta par tās vēsturi, garīdznieka tērpu. Iespējams ielūkoties baznīcas pagrabos esošajās dižciltīgo un garīdznieku kapenēs. Blakus baznīcai atrodas kādreizējā, šobrīd neatjaunotā klostera ēka, kuras celtniecība uzsākta reizē ar baznīcu, bet pabeigta tikai 19.gs.

Došanās uz Ausekļu dzirnavu brīvdabas muzeju.Šeit, kā etnogrāfiskajā muzejā, ir izstādīti galvenie zemnieku darba instrumenti - arkli, ecēšas un visa munīcija zirgu iejūgšanai atrodas vienā telpā, bet latviešu sievietes pasaule tā sauktajā - „vecmammas istabā”. Šeit atrodas arī pašu rokām darināta kalve ar laktu un kalēja plēšām, šķūnis ar kuļmašīnu un citiem darba instrumentiem, ūdens dzirnavas, kas gaida savu „atdzimšanu”.

Mūs sagaida ne tikai ekskursija, bet arī garšīgu pankūku degustācija ar tējas dzeršanu.

Brīvs laiks.

Došanās mājup.

Ierašanās Rīgā vakarā.

54.00
Latvija 2 dienas, 1 nakts
līdz 27. decembris 2020

Pirmdiena - Piektdiena 10:00 - 17:00
Sestdiena un Svētdiena pieņemam pasūtījumus
Mēs sociālos medijos: